PLForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PLForum

PLForum

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Aykut'tan büyük özveri

YazarMesaj
sasa_22
Modaratör
Modaratör
sasa_22

Aykut'tan büyük özveri Empty
MesajKonu: Aykut'tan büyük özveri   Aykut'tan büyük özveri Icon_minitimeSalı Nis. 24, 2007 5:47 am

Aykut'tan büyük özveri

Sakatlığına rağmen başarılı kurtarışlarıyla Antalya maçına damgasını vuran Beşiktaş kalecisi Murat Şahin gibi G.Saray kalecisi Aykut Erçetin’in de önceki geceki Ç.Rize maçında sakat olmasına rağmen büyük bir özveriyle sahada görev yaptığı ortaya çıktı. Hürriyet Gazetesi'nin 24 Nisan 2007 tarihli haberine göre, Murat’ın sakatlığını herkes günler öncesinden biliyordu, ancak Aykut’un ki gizlendi. Mondragon’un ishal olması üzerine G.Saray kalesine geçen Aykut şöyle dedi: "Sağ ayak bileğimde bağların kopması nedeniyle üç hafta idmanlara çıkamadım. Geçtiğimiz hafta içinde perşembe günü koşular yaptım. Cuma ve cumartesi günü de hafif idman yaptım. Oynamam zordu. Cumartesi günü hoca beni sakat olmama rağmen 18 kişilik kadroya aldı. Maç günü saat 16.30’da da odasına çağırdı, ’Bileğin nasıl?’ dedi. ’Ağrılarım devam ediyor, oynamam zor’ dedim. ’Kaleyi sen koruyacaksın. Önümüzdeki 2.5 saat içinde ne yapman gerekiyorsa yap, sana güveniyorum’ deyince çok şaşırdım. Hemen doktorlara gittim, iğne oldum. Özel bandaj yaptılar. Ağrım geçmişti."

Antrenörlere yüklendi

Sahaya çıkıp bir iki kaleci vuruşu yaptıktan sonra bir anda ayağının sızlamaya başladığını belirten Aykut, "Tomas’a gidip ’Kale vuruşlarını sen kullan ayağım kötü’ dedim. O da bana yardımcı oldu. Ayağımın sakat olduğunu yalnız kulüp içindekiler biliyordu. Dışarı sızdırmadık, çünkü rakibimizin bunu bilmesini ve kendisine avantaja dönüştürmesini istemedik" diye konuştu. Türkiye’de Türk kaleci olmanın zor olduğunu belirten Aykut, bu konuda da sert açıklamalarda bulunarak şunları söyledi: "Antrenörler öncelikle kendisini kurtarmak için yabancı kaleci istiyor. Yöneticiler ’Türk kaleci olmaz mı?’ deyince, ’Hata olursa suçu bana atmayın’ diyerek, kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar.

"İkinci kaleci olmak zor"

Türkiye’de kurban Türk kalecilerdir. 20 yaşında Galatasaray’a geldim, 4 yılım geçti. İkinci kaleci olmak zor. Bizlerin kötü olma lüksü yok. Her zaman hazır olmalıyız. Ligde 18 takımdan bazılarının kalelerinde yerli kaleciler var, onların neyi eksik. Yabancı-yerli diye kedi-fare oyunu oynanıyor. Yabancı kaleci alınırken, oldukça büyük paralar dönüyor. Alsınlar kimsenin gözü yok. Ben Almanya’da kaleci eğitimi gördüm. Türkiye’de oynamayı seçtim. Almanya’da bir takımda kaleyi alabilirdim, o zaman da ’Yabancı kaleci alıyoruz’ derlerdi, kıymete binerdim. Belki de birinci kaleci olarak buraya gelirdim. Türk kaleciler konusunda medya başta futbol camiasındaki herkesin bazı adımlar atması gerekiyor. Beşiktaşlı Murat’ın sakat sakat oynadığını medyadan okudum. Bir kalecinin saha içinde en yakın arkadaşları, üç direk ve ağlar. Bunların üçü de zaman zaman hem güldürür, hem de ağlatır."

Aykut'tan büyük özveri
1 sayfadaki 1 sayfası